Кожній людині відома своя історія про те, як від грози ламається і горить побутова техніка. Для початку потрібно розуміти, що взагалі являє собою, таке погодне явище як гроза.

Гроза — ставитися до атмосферних явищем, викликане появою електричних розрядів між хмарою і землею. Такі розряди називаються — блискавкою. Блискавка як правело, супроводжується звуком — громом. Дане явище як правело, виникає у великих купчасто-дощових хмарах (зливовими дощами, градом), також під час грози властивий шквальний вітер.

Не варто забувати про те, що гроза ставитися до одних з найбільш небезпечних погодних явищ для людини.

Зверніть увагу, гроза небезпечна тільки тоді, коли за спалахом блискавки йде звуковий ефект — грім. Якщо грому не чути, це означає що гроза перебувати далеко від Вас.

Але якщо ви вже бачите спалаху блискавки і чуєте грім, необхідно вживати заходів безпеки, щоб уберегти дорогу техніку в будинку.

Удар блискавки може загрожувати Вам згорілим комп’ютером, роутером і будь-який інший техніки в будинку. Так як потрапити під вплив грози може не тільки та техніка, яка працює в даний момент, але і та, яка просто включена в розетку. Хтось може подумати що: «Ну, вдарить блискавка, ну загориться, піду і поміняю по гарантії» — це є найбільшим помилкою. Так як вплив зовнішнього середовища, на жаль, не входить в гарантію. Тому якщо Ви не хочете купувати нову техніку необхідно вживати заходів обережності самостійно.

Чому техніка піддається впливу грози, навіть при наявності громовідводу на даху будинку?

Під час грози на локальні електричні мережі надаю значний вплив електростатичні поля, що виникли під час незавершення розрядів пов’язаних з відгалуженнями з струмом каналу блискавки. Через систему заземлення розтікаються струми в землі потрапляють в ланцюзі локальних мереж. Що утворює небезпечна напруга для комп’ютерної техніки, а саме мережевого обладнання та мережевої плати.

Правила, яких бажано притримувати, щоб уникнути згубного впливу грози на комп’ютерну техніку:

При явно наближається грозі, припинити роботу на комп’ютері.
Відключити комп’ютерну техніку від харчування (відключити з розетки.) Так як системні блоки (особливо формату ATX) після вимикання, блоки живлення залишаються в режимі очікування. Бо якщо навіть техніка не перебувати в робочому стані, вона піддається грозовому розряду через напругу в розетці.
Якщо у Вас ноутбук, то вимкніть блок живлення з розетки і можете продовжувати роботу на заряді батареї.
Відключити Ethernet кабель з пристрою в яке він вставлений, так як саме Ethernet дроти, через свого місця знаходження на даху будинків, піддаються великому ризику удару блискавки. (Робота в інтернеті під час грози, може загрожувати Вам згорілим роутером і згорілої мережевою картою.)
Якщо дотримуватися цих правил, то ніяка гроза вашої техніки буде не страшна.