• VPN (virtual private network) – віртуальна приватна мережа, яка об’єднує комп’ютери підключені до мережі Інтернет. Це найдешевше, але найменш надійне рішення. Комп’ютери можуть перебувати де завгодно, головне щоб вони були підключені до мережі Інтернет.
  • VLAN (virtual local area network) – віртуальна локальна мережа, яка об’єднує комп’ютери підключені до різних вузлових комутаторів, минаючи мережу Інтернет. Незалежно від того, як складно фізично з’єднані між собою комутатори, провайдер налаштовує їх таким чином, що комп’ютери, які знаходяться в різних місцях, обмінюються даними точно так, як би вони знаходились в сусідніх кабінетах. Швидкість передачі даних може збільшуватися до 1 Гбіт/с. Відповідальність роботи такої мережі повністю бере на себе оператор зв’язку.
  • ВОЛЗ (волоконно-оптична лінія зв’язку) – фізична мережа з волоконно-оптичних кабелів, які об’єднують комп’ютери, минаючи мережу Інтернет і мережеві комутатори. Виділена ВОЛЗ – це найнадійніший спосіб об’єднання віддалених офісів.